Świetlik. Mały, niepozorny, a jaką ma w sobie wielką moc by rozświetlić ciemności. Mięciutki, pluszowy świetlik, zaprojektowany i szyty przez naszych wolontariuszy. Przemiły prezent dla każdego, kto tylko zechce nas wesprzeć. Kup świetlika! Pomóż nam rozpraszać mrok!

KUP ŚWIETLIKA

Historia Świetlika

Świetliś został zaprojektowany przez mała dziewczynkę – Amelkę – jako logo Fundacji Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Wydało się nam naturalne, że to logo musi zaprojektować dziecko. Udało się! Świetlik Amelki zdobył nasze serca. Po jakimś czasie, odczuliśmy brak – świetlika do przytulania  Jego zmaterializowaniem w formie przestrzennej i tulaśnej, zajęła się Ela Jakubiec. Uwierzcie, że świetlik na początku przybierał różne formy, by w końcu wylądować w naszych ramionach, jako okrągła, miękka rzecz do tulenia!
Dziękujemy Eli!

Świetliki poleciały do domów większość naszych gości, wolontariuszy, dzieci oraz wszystkich przyjaciół Świetlikowa.
Świetlik przepłynął Ocen Atlantycki z Panem Olkiem Dobą, wszedł na Mount Everest, był na Elbrusie, a ostatnio odwiedził nawet Papieża Franciszka. To naprawdę światowa postać. Skromna, ale… 

Jeśli i Ty zechcesz mieć swojego świetlika – zapraszamy na zakupy. Pieniądze z zakupu maskotek oczywiście w całości są przeznaczone na potrzeby dzieci z Hospicjum!
Życzymy cudnego tulenia!

Jak możesz pomóc?

Wokół Świetlikowa gromadzi się wiele ludzi dobrej woli. Bez Waszej pomocy nasza działalność byłaby bardzo utrudniona. Nie moglibyśmy objąć opieką tak dużej ilości rodzin. Dziękujemy za to, że jesteście z nami i zawsze możemy na Was liczyć.