Śląskie Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci TuSieTuli

 

Dlaczego stworzenie stacjonarnego hospicjum dla dzieci jest tak ważne?

Dziecięcych hospicjów wciąż jest za mało. A przecież każde dziecko, niezależnie od sytuacji, zasługuje na miłość, bliskość i godną, profesjonalną opiekę. TuSieTuli powstaje właśnie po to – by dzieci, które nie mogą być w domu, wspólnie z rodzicami mogły poczuć się bezpiecznie w miejscu, które będzie dla nich drugim domem.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w opiece hospicyjnej wiemy, jak ważne jest, by chore dziecko czuło się komfortowo, otoczone troską i bliskością. Dlatego wierzymy, że uda nam się stworzyć ten drugi dom – miejsce, w którym dzieci otrzymają profesjonalną opiekę pielęgnacyjną, żywieniową, oddechową, zabezpieczenie przed bólem, a wszystko po to, aby nieuleczalnie chore dzieci nie cierpiały.

TuSieTuli będzie całodobowym, nieodpłatnym, pełnym ciepła miejscem dla bardzo ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, które z różnych powodów nie mogą być objęte opieką domową. Chcemy stworzyć przestrzeń jak najbardziej zbliżoną do domu – z troską, spokojem i możliwością obecności bliskich.

 

To tutaj lekarze, pielęgniarki, psychologowie i opiekunowie będą łagodzić ból, koić lęk i po prostu być – z sercem, empatią i zrozumieniem.

Będziemy przy nich przez cały czas – pielęgnując, wspierając, otulając obecnością i sercem. Także wtedy, gdy nadejdzie ten najtrudniejszy moment… kiedy światełko życia będzie powoli gasło. Nie zostaną same.
Prawie każdy z nas miał, ma lub może będzie mieć kontakt z dorosłą osobą, odchodzącą z powodu choroby. Czy wyobrażamy sobie, co czuje dziecko?

                 

 

Dla kogo powstaje TuSieTuli ?

Hospicjum Stacjonarne TuSieTuli otoczy opieką dzieci, które szczególnie jej potrzebują:

  • dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore, zwłaszcza w momentach zaostrzeń choroby lub gdy konieczne jest leczenie szpitalne,
  • chore maluchy, które nie mają bliskich, by się nimi zaopiekować,
  • dzieci, których rodzice – z powodu choroby, nagłego
  • wyjazdu, czy trudnych życiowych sytuacji – chwilowo nie mogą być przy nich.
  • nie zawsze dziecko może odchodzić w domu, wtedy znacznie lepiej, gdyby znalazło się w miejscu, w którym poczucie bliskości z przyjaznymi ludźmi będzie najmocniejsze

 

 

Jakie mamy plany?

Na jakim etapie jesteśmy?

Etap I

Pierwszy etap mamy już za sobą: przygotowanie i zatwierdzenie projektu budowlanego, wstępne przygotowanie działki przez wyburzenie istniejącego na niej zdewastowanego budynku. Wszystkie darowizny, jakie otrzymaliśmy, zostały przeznaczone właśnie na ten etap budowy TuSieTuli.

Teraz z nadzieją patrzymy w przyszłość i rozpoczynamy zbiórkę na kolejny etap – od symbolicznego „wbicia łopaty” i pierwszych prac budowlanych. Dzięki Waszemu wsparciu to miejsce pełne ciepła i bezpieczeństwa staje się coraz bardziej realne.

 

Etap II

Drugi etap będzie obejmował wylanie fundamentów pod dwukondygnacyjny budynek.

Na parterze o powierzchni 730 m2 znajdować się będzie 10 pokoi dla Podopiecznych Hospicjum Stacjonarnego oraz pacjentów wentylowanych mechanicznie (takich, których w oddychaniu wspomagają maszyny).

Zrobimy wszystko, aby przestrzenie przypominały pełen ciepła i miłości dom. Muszą jednak zostać wyposażone w profesjonalny sprzęt medyczny, a całodobową opiekę nad małymi pacjentami będzie sprawował profesjonalny zespół medyczny.

Na piętrze o powierzchni 645 m2 powstaną gabinety terapeutyczne, lekarskie oraz salka dla wolontariuszy, którzy na co dzień będą wspierali naszych podopiecznych.

 

po etapie II nastąpią kolejne 🙂

 

Jak możesz pomóc?

Wpłać dowolną kwotę na numer konta Fundacji dedykowanemu budowie:

40 8435 0004 0000 0000 4620 0011

Możesz to zrobić jednorazowo lub cyklicznie

 

Możesz także przekazać darowiznę rzeczową. Skontaktuj się z nami na fundacja@shd.org.pl

Szczególnie liczymy na pomoc w temacie budowy

Możesz zgłosić swoją firmę do projektu Payrolling

Możesz stać się fundatorem wyposażenia pokoiku dla chorych dzieci, aneksu kuchennego, świetlicy lub choć części ogrodu sensorycznego.