Szkoła rodzenia dla rodziców oczekujących narodzin dziecka z wadą wrodzoną

Drodzy rodzice,

Wiadomość o rozpoznaniu u poczętego dziecka wady wrodzonej jest zawsze dla jego rodziców najtrudniejszym momentem w życiu, chwilą ogromnego zawodu, smutku, obaw i niepewności oraz początkiem zadawania wielu pytań, na które często trudno znaleźć odpowiedź.

Ten trudny czas jest aktualnie Waszym udziałem, a nasz zespół pragnie uczynić wszystko, żeby wspomóc Was w tej trudnej drodze.

Z myślą o Was powstała szkoła rodzenia, w ramach której zespół profesjonalistów postara się jak najlepiej przygotować Was do porodu i połogu, zadba o Wasze potrzeby jako rodziców, opowie o  trudnościach jakich może doświadczyć Wasze nowonarodzone dziecko oraz o sposobach wsparcia go w tym czasie, nie unikając tematów szczególnie trudnych, takich jak śmierć dziecka i żałoba po nim. 

W aktualnej sytuacji epidemicznej proponujemy Wam spotkania w formie videoporad.

Położna postara się przybliżyć Wam zagadnienia związane z przygotowaniem do porodu, okresem oczekiwania na poród z wszelkimi objawami mogącymi się pojawić w tym czasie, przebiegiem porodu, metodami łagodzenia bólu, specyfiką porodu drogą cięcia cesarskiego oraz pielęgnacją ran i zapobieganiu powikłań położniczych. Nie zabraknie kwestii przygotowania rzeczy koniecznych do zabrania ze szpitala, roli ojca w czasie okołoporodowym oraz problemów natury emocjonalnej.

Oferta wsparcia fizjoterapeutycznego obejmuje naukę wzmacniania mięśni dna miednicy jako profilaktyka i terapia wysiłkowego nietrzymania moczu i obniżenia narządu rodnego, indywidualny dobór aktywności fizycznej w celu łagodzenia dolegliwości okresu ciąży (terapia obrzęków, bólu kręgosłupa, kończyn) oraz ogólnego usprawniania w przebiegu ciąży, mającego na celu przygotowanie do porodu i szybki powrót do formy w okresie połogu.